Kdo jsem?

K esoterním oborům jsem se dostal ještě před koncem komunismu, asi v roce 87-88, už ani nevim přesně. Zásadním zlomem pro mne byl výrok Isaaca Newtona: Kdo astrologii nestudoval, ať ji nekritizuje. Začal jsem studovat Weinfurterovu astrologii a zjišťoval, že to funguje. Začal jsem dělat horoskopy, tehdy ještě ručně, a schánět další a další  knihy. Po revoluci jsem si pořídil první PC-XT a začal užívat možností, které počítače přinesly. Dělal jsem hodně věcí, ale když jsem tři roky jako správce počítačové sítě jezdil do práce v noci a z práce v noci, celý den koukal do zdi protějšího domu, rozhodl jsem se, že takto žít nechci.

Odešel jsem do hor. Někdy to bylo těžké, někdy mně mé plány nevyšly, ale nyní je to lepší a na hory jsem si zvykl a dolů do kraje zajedu jen vyjimečně a hned mne to táhne zpět do hor. Nejvíce času trávím na Patejdlově boudě, 6km od Špindlerova Mlýna na úbočí Vysokého kola.

Rád bych přispěl svou prací k vzniku alternativní společnosti, která bude respektovat přírodu, duchovní dimense a přirozené vztahy mezi lidmi. Je potřeba ukončit poměřování úspěchu podle velikosti konzumní spotřeby a vědecké úspěšnosti podle množství popsaného papíru čímkoliv. Potřebujeme najít schopnost naslouchat a vyslechnout si i jiný názor. Pochopit, že myšlenky nemůžeme vlastnit, všechny informace procházejí a plynou prostorem. Obnovit staré duchovní cesty, dokázat oslovit i naše děti a znovu najít staré cnosti, jakými byla pohostinost k poutníkům a pomoc blízkým, najít zpět svůj kmen.

 • #1 napsal Jirka z přednášek
  8 roků zpět

  Nejseš ten, kterého Robert N. nazýval na přednáškách Marťas?

  • #2 napsal admin
   8 roků zpět

   Ahoj, Roberta znám, jen nevim co na svých přednáškách říká :-) . Vím minimálně o jednom dalším Martinovi, který to s ním dlouho táhnul. Musel bys Jirko napsat o co šlo.

 • #3 napsal Anna Bechná
  8 roků zpět

  kéž by takové cíle mělo více lidí

Komentáře uzavřeny.