Žijeme v přítomnosti, pokud ji pochopíme, pochopíme i kam směřujeme do budoucnosti. Budoucnost neni neznámá, budoucnost nabízí možnosti. Některé jsou velmi pravděpodobné, jiné méně. Hlavní otázkou je tedy, co se dnes děje. Je pravda, že všeobecné rozšíření internetu způsobilo stav globální vesnice. To je moc dobré pro menšiny, kdy lidé stejného názoru mohou komunikovat spolu bez omezení vzdálenosti. Ten, kdo by byl v malém městě sám, najde podobně smýšlejicí přátele v širokém okolí. Má to však i svoje háčky. Víte čeho je na vesnici nejvíc? Přeci drbů! A stejně tak je to i v té globální internetové vesnici. Stačí vymyslet nějakou kravinu, podpořit ji několika odkazy k dalšim magorum, a ona se bude šířit a šířit…. živelně, nezastavitelně.Nic se neurychlilo, den má stále 24 hodin, ono se nám zašumělo, prostor se naplnil všemožným šumem různých smyšlenek a fikcí. Najděme tedy, kam jsme si odložili zdravý „selský rozum“ a s ním čtěme všechny příchozí zprávy. (i tenhle muj článek)

Strašení golfským proudem

Golfský proud vypnul v minulosti už mnohokrát, tedy významně zpomalil, zatim nechápeme důvody změn mořských proudů v celkovém měřítku. Jedno ale můžeme zjistit: Golfský proud neprochází Mexickým zálivem, jeho proudy běží po hranici kontinentální desky přímo k východnímu pobřeží USA. Golfský proud nevzniká v zálivu, ale v prohřátých rovníkových vodách středního atlantiku. To co se stalo v Mexickém zálivu přineslo dvě důležitá zjištění: Ropa tam trošku uniká z prasklin v mořském dně. Tyto praskliny nevznikly lidskou činností. V okolí těchto prasklin žijí bakterie živící se ropou. Při havarii vrtu se tyto bakterie rozmnožili do okolí a vylitou ropu sežrali. Země je moudrá a má připraveny způsoby, jak se vyrovnat s možnými problémy. Mexický záliv nebyl postižen celkově, jen jeho část. Pokud se z něj něco vypláchlo ven do oceánu, je to zanedbatelné ve srovnání s další lidskou činností a mnoha dalšími vlivy.

http://scienceworld.cz/fyzika/golfsky-proud-pretrva-zrychli-se-nebo-zanikne-1044.

Doba běžného zpomalení golfského proudu je 6 let, nikoliv stovky let. To totiž zase někdo neuměl číst a neurčitost v datech, kdy se obrovské jezera nas severu ameriky vylily do moře napočítal jako dobu zastavení proudu.Zatím se neochlazuje, ale otepluje a to o dost , rok 2010 byl nejteplejšim rokem v historii. Jediný co se mění je charakter počasí, nemáme prosluněné léto, ale měsíc veder a měsíc dešťů.

http://www.meteocentrum.cz/zpravy/page.php?page=10062500

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2010090016

Slunce

Slunce je také složitou bytostí a nemá jen jeden jednoduchý 11 letý cyklus. Poslední cyklus si protáhlo na 12,6 let a ted odpočívá. Přehouplo se přes maximum svého staletého cyklu a nyní bude v aktivitě klesat, Maunderovo minimum bude však až za sto let. Kdo nečte články o slunci jen posledních pár měsíců, tak ví, že původně byl současný mírný sluneční cyklus předpovídán jako jeden z nejbouřlivějších. Proto vědci na jeho maximum předvídali silné sluneční bouře. Cyklus nenastartoval podle předpovědi, vědci zcela změnili své stanoviska a hromada novinářů dál opisuje již ničím nepodložené články o hromadě slunečních bouří…

http://www.novinky.cz/veda-skoly/208690-fyzikove-vedi-proc-slunce-zustalo-v-utlumu.html

Čipování

Proč někoho čipovat, když každý průměrný osel u sebe nosí stále zapnutý mobilní telefon? Tim se dávno dobrovolně očipoval a navíc se o svuj čip pečlivě stará. Proč něco dělat složitě, když je to tak jednoduché – mobilní síť, echolon a rozlišení hlasu. Čipy v očkováních jsou technický nesmysl. Problem je to složitý, nebudu to zde dlouze popisovat, jen upozornim, že tělo vše cizí ničí a vylučuje. Je to velký problém u transplantátů a protéz. Navíc lidstvo nemá k dispozici vhodné zdroje energie pro nanoroboty.

Šaman klimatickou zbraní

Rozhledněte se po všech přírodních kulturách světa. Všude najdete mágy, čaroděje, zaříkávače, šamany. Mnoho jmen pro jedno a to samé – člověka nesoucího duchovní moudrost a zkušenosti společenství. A všichni mají postupy pro ovlivnění počasí. Ozkoušené staletou praxí. Je zbytečné se bát klimatických zbraní, jejich možnosti jsou velmi omezené. Věřte Zemi, nenechá se nějakým hloupým dloubáním vyhodit z rovnováhy. Šamani také své úspěchy staví na tom, že se dohodnou s duchy. To hypotetická klimatická zbraň zvládne těžko. A za většinou průšvihů hledejme lidskou hloupost. Ta je všudepřítomná a neomezená. Třeba u nás jsme si vše postavili na průměrný hodinový déšt, krajinu zbavili přirozených louží, kaluží a tůněk, voda odtéká rychlostí blesku. Po několika hodinách deště se divíme bleskovým povodním.

Armády – Irán, Afganistán

USA jako jediné disponují armádou schopnou zasahovat kdekoliv na světě. Řada lidí je za to upřímně nesnáší. Nicméně to, že již 65 let žádný konflikt nepřerostl do globálního průšvihu není samo sebou. A není to ani humanistickým uvědomněním si ušlechtilých lidských hodnot. Obama je průser, v rámci ameriky ničí zbývajicí míru občanských svobod (zaváděním povinných daní a pojištění), v rámci světa omezuje nasazení armády k čistění různých špinavých koutů. Můžeme jásat, že je najednou v Iránu a Afganistánu ticho. Pokud se však nákaza nevyčistila, jen schovaná obnovuje síly a až ten vřed pukne, budem překvapeni co vše zasáhne.

Kam kráčíš?

Evropa je v pasti alibismu, vymlouvání se na „není upraveno“ „nemohl jsem vědět“ vede k přebujení právního řádu. Místo poctivosti v podnikání tu máme ochranu spotřebitele. Místo poctivé kuchyně máme systém vymyšlený původně pro kontrolu přípravy věcí pro astronauty (HCCP). Místo řemeslné zručnosti a zkušenosti je tu výrobní manuál. Celý život přesně nanormovat, systém se snaží člověka zavázat pujčkama a donutit kráčet jedinou cestou od narození ke smrti. Nikdo ovšem nenutí člověka brát si pujčky, zavazovat se, to dělá každý podle své hlavy. A nepřipraveně, protože školy neučí podstatné, ale to, co si system objednal.

Věřím,

že cestou je vytvářet jiný prostor bytí, svobodný. Vzdálenost mezi konzumním a alternativním životem se zvětšuje. Přibývá lidí, kteří to vnímají a hledají svou cestu. To je dobrá zpráva, pokud dokážeme mezi sebou mluvit.  Čim více nás bude tím větší a soběstačnější komunitu vytvoříme.

Většinová společnost spěje ke krizi, ale ještě je na mnoha místech z čeho brát. Současná krize je jen běžnou krizí odčerpávající majetek neúspěšných hráčů. Bude to bolet, už dlouho nebyl žádný Černý pátek v ekonomice. Čím delší dobu neni, tím z větší výšky se padá. Úspěšní hráči inkasují své zisky. Taky o něco přijdou, ale jejich majetek se v poměru k ostatním zvětší. Taková je lidská hra, která se tu hraje.

Už Diogenes bydlící v sudu byl prvním, kdo se snažil vystoupit z hry na moc a majetek. Bydlíme dost severně a sud nám stačit nebude, přesto doufám, že řada lidí pujde cestou vědomé skromnosti a ohleduplnosti k Zemi. Země nám nepatří, dostali jsme ji po krátkou dobu svěřenou, aby jsme ji předali svým dětem.

Většinová společnost bude dál hrát své hry na ekonomické krize a konjunktury, módní vlny, zákony a svojí morálku. Ještě si s tim vydrží tak 20-30 let. Naší úlohou je řešit svou soběstačnost a schopnost přežití (většinová společnost soběstačná je). Soběstačnost a schopnost přežití do značné míry znamenají nutnost komunikace, učení se novým věcem a učení se myslet. Myšlení nevzniká samo o sobě, ale roste, vyvijí se.

Myslete na to!