Když se člověk rozhlédne po svém okolí, často není problém v mnoha lidech podobnosti s nějakým zvířetem spatřit. Hinduisté a ti, kteří uznávají reinkarnaci, tvrdí, že lidskému zrození nejčastěji předchází právě pobyt v inkarnaci zvířecí. Jiný pohled vidí ve zvířatech obraz určité vlastnosti, archetypu, který se v člověku projevuje. Oboje to říká vlastně skoro to samé… velká většina lidí někde v podvědomí má souvztažnost k určitému zvířeti. Indiáni hledali toto totemové zvíře a uctívali ho, viděli v něm duše svých předků.

Nemusí jít jen o jedno zvíře, v podvědomí často vystoupí obrazy hned několika zvířat promlouvajících k vám.

Je to cenná zkušenost na cestě sebepoznání, odpovědi na otázku: Kdo jsem a kam jdu? Důležité je nalezení správného zvířete…stačí se soustředit a zavolat ho. Nejspíše se objeví zvíře vám sympatické (jen pokud máte sami k sobě odmítavý vztah může se objevit zvíře co vás spíše děsí). Není výjimkou, že se vaše totemové zvíře už ve vašem životě objevovalo jako oblíbená hračka, v podobě různých dekorací, kterými zdobíte svůj byt anebo jako přezdívka.
Meditace na vaše zvíře (zvířata) vám může dát vnitřní klid a ujasnit si své priority. O dost skeptičtější jsem ohledně meditací na zvířata vám vzdálená, která se v současné době praktikuje různými novodobými směry. Co má asi vidět vlk v srně jiného než chutný oběd?
Hledání vnitřního zvířete je typem osobního rituálu. Naše vnímání je převážně vizuální a naopak podvědomí je silně ovlivněno sluchem. Ideální je spojit tedy obrazovou složku s hlasy zvířat. Další prostředky budou mnohem méně významné.
Nyní na trh přišlo obrovské množství nejrůznějších tzv esencí, jsou tu esence zvířecí, andělské a archandělské nebo mistrovské. Jak se vyrábějí? Velmi jednoduše. Nějaký pán si veme láhev s vodkou nebo whisky a zamedituje si na svuj cíl, pak láhev rozlije do připravených lahviček a esence jsou hotové.
Koupě takového „výrobku“ má smysl jedině jako svérázná obětina. Obětujete svému zvířeti zhruba 300Kč, které získá ten meditující pán.
Nepopírám, že z lahviček mohou citliví jedinci něco cítit – on zředěný alkohol výborně váže veškeré energie. Proč ale využívat stín po meditaci někoho (ovlivněný komerčním zaměřením celé věci, všemi energiemi při transportu a prodeji „výrobků“). Chcete-li uchovat dobře jakoukoliv energii stačí vzít jakou flašku s 15-40% alkoholu (od těžších vín po běžné destiláty) a podržet ji v rukou při meditaci na vaše zvíře.
Prodej všech těch esencí a podobných věcí není ničím jiným, než duchovním materialismem. Nekupujete si 20 dkg bramborovýho salátu ale 10 dkg duchovní energie. Jenže ono to takto nefunguje, nikdo to za vás neudělá a svou cestou musíte kráčet vy sami. A duchovní materialismus je jednou z prvních pastí, které jsou na vás nalíčeny.

PS:nemám nic proti prodeji vhodných nosičů pro různé amulety a talismany. Asi by nebylo úplně praktické, aby si každy musel odlévat třeba pentagram na přívěšek. Sporný je, zda je možný prodej již očarovaných předmětů. Osobně se domnívám, že ty je možné spíše darovat a to jen vyjimečně.