Není to žádný nový objev, ale jak sleduji současné dění, neodbytně se mně hlavou honí několik myšlenek. Česká společnost je rozdělená na zastánce sociálního státu a zastánce liberální ekonomiky. Možnost nalezení fungujícího kompromisu mezi oběma skupinami je nulová. Pravděpodobnost přesvědčení někoho z druhého tábora taky. Takže volby rozhodují ti, kdo jsou bez názoru a podaří se je volební agitací přesvědčit.
Ani jedna strana vlastně neargmentuje ničím, ale jen pózuje v mediálně vděčných kreacích. Topolánek jezdí na kole, vyretušovaná Zubová obdivuje chrchel a mračí se na radar. Kampaň jak agitka v zvláštní škole. Člověk, který vymyslel, že demokracie je nejlepším politickým systémem byl skvělý lhář.

Rozpočet se nám poněkud topí v dluzích a k tomu tu máme zbytečné mimořádné volby – dost drahé povyražení. A hádejte kdo to zaplatí… kdo nakonec platí ty oranžové vlaky a hromady billbordů. Zaplatí se to z volebních příspěvků za hlasy, z darů straně, kdy dárci doufají v tučné korýtka v blízké budoucnosti… takže to v konečném důsledku zaplatíme všichni. Socani tvrdili, že zveřejní kolik stála jejich kampaň do EU a lhali… neřekli nic. Ted už to projistotu ani neslibují, ale utrácejí opravdu velkopansky. Někdo hodně bohatý chce, aby tu vládli a v zájmu lidí to určitě nedělá.

Není na důchody? Není, protože se dělají volby navíc. Protože se důchodci scházejí místo v kavárně u doktora, který jim změří tlak a předepíše nějaké zbytečné prášky aby se neřeklo. Jenže tahle forma zdravotnictví není zadarmo. Je pěkně drahá a nakonec to platíme všichni. Zdravotní pojištění by mělo pokrývat jen skutečně život zachraňující zásahy, ne kraviny, které bují a odčerpávají většinu financí do kapes farmaceutických koncernů a i zbytečných lékařů, jejichž hlavní praktickou činností je funkce placené duté vrby, místo aby si to starší generace probrala v kavárně u kafe. Ty kafe by vyšly podstatně levněji.

31.8.2009