Vážení, vyšetřováním zločinů komunismu jsem strávil necelých 5 let života. Proč jsem do toho šel? Chtěl jsem vědět co se dělo, proč byli pronásledováni lidi zabývající se duchovními vědami, psychologii Jungova směru, filosofii a literaturou. Odešel jsem půl roku po převzetí moc ČSSD. Důvod? Za tu dobu stihla vyměnit podstatné lidi a nainstalovat soudruhy odejité v roce 1968 a ti účelně znemožnili každou smysluplnou činnost.

I když jsem člověk sklerotický, myslím, že mám dost zkušeností se k věci vyjádřit.
Tak tedy, Štěpán Kotrba v Britských listech odněkud vyhrabal tvrzení o 20% chybných údajů. To je totální nesmysl. Taky nemáte svůj telefonní seznam s 20% chybných čísel – on by pak nešel používat! A StB dělala ty evidence, aby jí sloužily. Nebylo to samoúčelné tvrzení pro srandu králíkům. Je ovšem nutno přesně odlišit co ta evidence říká. Kandidát tajné spolupráce měl jen návštěvy StB a málo odvahy (nebo moc slušnosti) poslat ty fízly do prdele.Ideovým spolupracovníkem mohl být vědec, který chtěl jezdit na kongresy a tak po návratu poctivě sepsal také referátek pro StB. Padesátá léta nerozlišovaly a v kolonce TS – tajný spolupracovník může být aktivní práskač i člověk, který nevěděl, že se baví s StBákem. Stalo se taky, že člověk pod nátlakem mluvil o věcech podle svého mínění neškodných, které však StBáci dokázali využít. Je nutné to vysvětlovat a né to zametat pod koberec a utajovat.
Paní Škvorecká má osobní zájem v mlžení ohledně spolupráce. Štít jí nevyčistí ani metál, který jí její kamarád udělil. To byla totiž jeho téměř soukromá iniciativa, při které se nic neověřovalo a neprověřovalo. Někteří ocenění dostali a jiní mnohokrát navrhovaní ne (třeba bratři Mašínové). Je to jen záležitost sympatii tehdy úřadujícího presidenta a jeho lidí.
Postup Standy Pence je dalším odvážným krokem, opět supluje úlohu existujícího státního ústavu, který vyrábí sáhodlouhé elaboráty, ale skutek mu utek… že Pažoute?

PS: Bratři Mašínové ho osobně poznali jako kluci, možná mu někdy namlátili a tak jim to nemůže zapomenout…

http://www.svazky.cz/
http://www.blisty.cz/art/47812.html

Psáno 8.7.2009