Používají se kameny z uzavřeného dolu na vrcholku hory Vidura nacházejicí se v Kama-bhuti(Kambodži?)vyznačují se třpytícími se rovnoběžnými vlákny v kameni.

Jsou tři druhy žlutočerný-barvy zeleného bambusového listu červenomodrý-barvy jako paví krk a běločerny-tmavý jako kočičí oko.Všechny tyto mají být těžké,hladký,bez různých poškození,jasný a průhledný.

Vlastnosti dobrého Vaidurjam:černobílý,hladký povrch,průhledný, těžký,zářící,mající rovnoběžné třpytící se vlákna uvnitř je hodný chvály.

Ověření: třen s prubířským kamenem zvyšuje svůj třpyt.

Užití Vaidurjam: léčí krvetok, sílí vědění, dlouhý život a sílu, léčí nemoci z přebytku pittam, zvyšuje sílu trávení a je projímavý. Kočičí oko navrací zpět bohatství, odstraňuje bídu, nemoci, chrání před nepřáteli, je rychle učinný-proto ozkoušet znalcem,aby nebyl poškozený, chrání před neočekávanými nehodami, ve šperku působí proti posedlosti, epilepsii, proti černé magii, čarodějnictví a jedovatým tvorům. Prášek v Kévra vodě na nemoci z přemíry kappha, kašel, vyrážky, revma, žlučník. Popel z něj dává vitalitu,sílu mysli, zhušťuje semeno, oční nemoci, zvláště nemoci z přebytku pitta ulevuje srdci.