Gómédha(Zirkon) je druhem zirkon žlutočervené barvy.Gómeda(knižně kraví tuk)je tak nazýván,neboť je podoben kravímu loji barvou.

Zkouška zirkonu Zirkony se nacházejí v Himalájích a v Sindhu(řece Indu nebo v provincii Sind nebo moři). Pravý kámen se pozná pomocí ohně nebo brusu. Dobrý zirkon je barvy kraví moči a velmi čistý,průhledný, jakoby potřený olejem,rovného povrchu,těžký,lámající paprsky, jemný a zářící.

Špatný zirkon obsahuje další barvy,je světlý, hrubého povrchu, neupoutávajicí, bez záře, často žluté sklo. Další barvy kamene bílá, červená, žlutá a černá, (vždy jedna převažuje),v případě zirkonu. Zirkon je hlavně červenožlutý,ale může mít další barvy přimíšené. Zirkon vysoké kvality je těžký,zářící,čistý jakoby potřený olejem, jemný,nebo velmi starý(dlouho upravovaný klenotníkem) a průhledný. Takový zirkon dává bohatství a štěstí nositeli.

Užití zirkonu-léčí poruchy z přebytkun kapha a pittam. Je prospěšný při nemocech z unavy,anemii,dává sílu trávení a chut.Je dobrý pro pleť, pasta je vhodná máli porucha srdce příčinu v poruše žaludku a představivosti mysli,nositel výborného zirkonu je chráněn před nepřáteli,ochraňuje na lovu před zvířaty, vojákům pomáhé na bojišti,nošen v ústech staví krvácení.

Špatný zirkon přináší velkou chudobu, máli červenou barvu poškozuje zdraví a smíšený s stříbrnou ničí bohatství získané nositelem.