Aneb obrana pro ne-magiky

Nic zvláštního, nebát se a nezmatkovat.

Začít telefonovat magickým přátelům je asi nejhorší volbou.
Klidně vyhodnoťte situaci, zklidněte a vyrovnejte dech a mysl. Dech by měl být pravidelný, hluboký, klidný se vyrovnanou dobou výdechu i nádechu.
Imaginujte kolem sebe nějakou formu ochranného kruhu, minimálně v podobě představy zářícího „vajíčka“ kolem vás, přes které nepronikne žádná síla. Pusťte si hudbu opačnou povaze útoku (rytmickou nebo uklidňující).
Osvěžte se příjemnou sprchou, nejlépe včetně hlavy.


Po této „první pomoci“ má smysl se snažit získat radu od přátel nebo zkušenějších osob.
Odpočiňte si na příjemném místě; máte-li poblíž kousek zdravé přírody a je právě krásný den, tak si tam udělejte co nejdříve výlet.
(Snaha magicky škodit je snahou působit proti původnímu stavu přirozené harmonie.)


Nevhodný je alkohol, v malé míře se dá tolerovat káva, čaj a cigareta (pokud jste bez nich nervoznější než s nimi). Pokud nemusíte, nebuďte sami, ale najděte si klidného a vyrovnaného společníka. Snažte si „dobře ustlat“ – pro spánek si vyberte co nejlepší místo z hlediska vyzařované energie, vhodné je použít kamenů, imaginovat si kruh. Je možné též použít přikrývku ze pravé kožešiny, která má poměrně silný vliv na oslabení negativní energie.
Nezabývejte se tím kdo a proč zaútočil (zjištění nechte zkušeným. Pokud v oboru nejste zkušení pravděpodobně na moc nového nepřijdete, naopak si vytvoříte spoustu fikcí). Mnoho příhod ani nespadá přímo na vrub magického útoku, tento článek však uvádí obecněji použitelné postupy, proto nemusíte řešit, zda se o útok jedná či ne.


Dalšími zajímavými prostředky jsou živly (oheň – krb, svíčka nebo voda), ale musíte se správně rozhodnout, který z nich použijete. Dobrou činností pro dobu „trvání útoku“ je předčítat si duchovní spisy (Tóra, védské díla etc.), lze i nahlas.


V případě změněného smyslového vnímání může pomoci snít malé množství jídla, nejlépe kousek chleba. Z kamenů má nejuniverzálnější ochranný účinek tygří oko a morion.