- češka Tereza Hrušová se zachránila přebookováním na dřívější let – letěla s kamarádem.
Letadlo vylétlo z Ria 1.června 2009 v o půlnoci SELČ (19h místního času), celkem 228 lidí na palubě.
Ztráta radarového kontaktu 3:20 SELČ, pozice 350km od Fernando de Noronha
4:10 – 4:14 přichází řada asi 24 hlášení o selhání systémů letadla, pravděpodobně ruční
pilotáž, poslední zpráva hlásí ztrátu tlaku v kabině.
Z jednoho letadla viděli piloti jasný záblesk, pilot letounu společnosti TAM si všiml na hladině oranžových bodu – možné hořící trosky.
2 června 14:40 – oznámeno nalezení trosek
3.června – do oblasti asi 1000km od pevniny doráží tři brazilské fregaty
4.června – nalezena olejová skvrna a několik skupin trosek, pravděpodobný rozpad letadla ve výšce, vyšetřování přebírá Francie a oznamuje že první zpráva bude koncem června.
Mění se údaj o předpokládané hloubce moře ze 4600 na 3000 m
6. června – nález prvních těl (tělo vyplavává na hladinu po třech a více dnech)
Do oblasti pluje Lod s ponorkama Nautilus a jaderná ponorka Emerald
13. června nalezeno 50 těl, nejsou zprávy o nálezu černých skříněk, rozpad letounu trval pravděpodobně několik minut, těla jsou od sebe až 50 mil.
———————————————————-
I když je jasný, že po bitvě je každý generál, podíval jsem se na kolečko při startu letadla – bez domů, jen pozice planet, jestli najdu něco, co by astrologa varovalo, že tou dobou radší necestovat.
K stále ještě přesné konjunkci Jupitera a Neptuna ve Vodnáři (+12 minut orbis) se přidala velmi přesná seskvikvadratura Marse a Saturnu v zemských znameních (jen 4 minuty), Luna ten den přešla přes Saturna a směřovala k opozici na Urana (orbisy přes 5 stupnu v okamžiku startu. Ze stálic je zapojena konjunkce Marse s Mirach, Saturnu s Mizar a Lilith s Vegou.
Konjunkce Jupitera a Neptuna je věc dlouhodobá se zhruba 12tiletým cyklem, tato Seskvikvadratura Marse a Saturna je jev s asi tříletou periodou. Takže varovných znaků pro astrologa dost, jen je správně přečíst.

Psáno červenec 2009